Разом із тим банківська система України

Національний банк у рамках режиму інфляційного таргетування має продовжувати застосовувати плаваючий курс. 2021 року НБУ повинен продовжувати політику гнучкого інфляційного таргетування, що чекає Україну екстрасенси на 2023 рік що спирається на плаваючий обмінний курс, з акцентом на підтримання фінансової стабільності та економіки України загалом в умовах подолання наслідків кризи. Тобто центральний банк тільки на основі економічних чинників і забезпечення цінової стабільності повинен приймати рішення щодо рівня облікової ставки (операційна незалежність). В заяві чітко наголошується, що пріоритетом монетарної політики залишаються забезпечення цінової та фінансової стабільності, сприяння економічному зростанню, політика інфляційного таргетування, гнучкого курсоутворення, продовження реформування фінансового сектору та продовження співпраці з МВФ та іншими міжнародними фінансовими організаціями та країнами – партнерами України. Для України основними ризиками залишаються падіння світових цін на основні товарні позиції українського експорту, що чекає Україну найближчим часом 2023 можливий відплив капіталу із ринків, що розвиваються, негативний розвиток геополітичної ситуації на Сході країни та припинення реформ у рамках програми Stand-by з Міжнародним валютним фондом. Загалом точними виявилися 15 прогнозів, найточніші – щодо траншів МВФ та зростання цін в Україні.

Free vector happy new year 2022 illustration with typography letter and falling confetti on colorful background Прогнози для України що чекає Україну екстрасенси на 2023 рікдо темпів економічного зростання, інфляції, курсу долара та інших ключових макропоказників складали, зокрема, Goldman Sachs, JPMorgan, Moodyʼs Analytics, Fitch Ratings та українські аналітики. І водночас залежний від примх уряду або політичної влади центральний банк є генератором високої інфляції, девальвації місцевої валюти, зростання волатильності та втрати зрештою макроекономічної рівноваги в економіці. Також Національний банк рекомендував банкам утриматися від виплати дивідендів щонайменше до жовтня 2020 року, щоб мати змогу використати всі вивільнені кошти для підтримання економіки. Національний банк в умовах кризи повинен приділяти більше уваги питанню активізації банківського кредитування реального сектору економіки, але без загрози для фінансової стабільності. Разом із тим банківська система України, на відміну від попередніх криз, без збоїв пройшла найгострішу фазу кризи: капіталізація банків залишилася на прийнятному рівні, безперебійно працювала платіжна система, а відплив депозитів був тимчасовим і не становив загрози фінансовій стабільності в цілому. Якщо 2020-й, каже Чайковська, був роком глобальної перебудови і трансформації, то 2021-й стане роком битви земної і повітряної стихій. На сьогоднішній момент у нас бізнес досить активно почав вкладати гроші у різні напрямки, – каже Олександр Охріменко. Голова Українського аналітичного центру, економіст Олександр Охріменко також вважає, що найбільшим ризиком цього року є енергетика. Економічний експерт Данило Монін вважає, що чекає Україну найближчим часом 2023 є кілька системних економічних викликів для України у 2022 році.

Це, упевнений Данило Монін, гарантовано погіршуватиме становище багатьох українців, особливо верств населення з низьким рівнем доходу. Криза, викликана пандемією, що чекає Україну екстрасенси на 2023 рік сформувала суттєві виклики для фінансової стабільності в багатьох економіках світу. А швидше, за рахунок надлишкової незабезпеченої грошової емісії, яка може створити видимість покращення у короткому періоді, але має наслідком втрату цінової стабільності у перспективі. Тому проведення оцінки якості балансів і подальше покращення регулювання цього фінансового сегмента буде новим викликом для Нацбанку як регулятора фінансової системи. Новим завданням НБУ починаючи з 2020 року стало регулювання ринку небанківських фінансових установ. Щодо моделей, то стандартний «топ» популярних вживаних авто на ринку залишатиметься майже незмінним. Враховуючи вкрай низький (як для Європи) рівень автомобілізації в Україні, а це приблизно 260 авто на 1000 населення (при середньому показнику в ЄС 600 авто/1000 громадян), потенційний попит на автомобілі усіх сегментів залишатиметься високим ще досить довго. Загалом інфляція залишатиметься вищою за цільовий показник НБУ у 5% принаймні до 2027-го, вважають економісти. Як зазначається в прогнозі, через війну інфляція в Україні зросла до максимуму за останні шість років – 26,6% у жовтні. До речі, гендиректори не чекають поліпшення інвестиційного клімату в Україні в 2021 році. Песимістичний прогноз курсу долара в Україні передбачає, що позначка у 51 грн/дол. Астрологічний прогноз від Павла Глоби і інших знаменитих астрологів проллє світло на гороскоп Терезів на 2018 рік, що чекає Україну найближчим часом 2023 чекає представників знаку під заступництвом Венери протягом усіх дванадцяти місяців.

«Ми готуємося до того, що у таких умовах доведеться працювати протягом усієї зими», – казав він. Експерти звертають увагу на стабільність курсу гривні протягом останніх місяців. Це дасть можливість забезпечити макроекономічну стабільність та швидше відновлення української економіки після поточної кризи. Це може потягнути за собою також і реформу митниці у сфері імпорту вживаних авто. Це потребуватиме змін ставок митних платежів, голосування в Парламенті та підпису Президента. Україна в першому півріччі потребуватиме об’єднанні. А розвиватиметься вільна Україна – розвиватиметься й економіку, а разом з нею – автомобільний ринок. Після налагодження доставки автомобілів з Кореї ринок активніше поповнюватиметься «газовими» легковиками (на кшталт Hyundai Sonata LPI, КІА К5), яких зараз прибуває 50-70 шт. у місяць при потребі 500-700 машин, які дуже полюбляють таксопарки. Але разом із цим НБУ має згладжувати значні коливання на валютному ринку, які не пов’язані із зміною фундаментальних факторів в економіці, https://tnpscforum.in/forum/profile/gudrunbeyers849 а викликані, скоріше, спекулятивними чинниками або тимчасовими змінами у попиті та пропозиції на ринку. А більша прогнозованість і невисокий рівень інфляції знизять її волатильність, зроблять доступними ставки за кредитними ресурсами та сприятимуть поглибленню фінансового ринку. За її словами, це не такий важливий тиждень для нашої країни. Для сприяння відновленню економічного зростання НБУ повинен використовувати гнучкість структури інфляційного таргетування, допускаючи тимчасове відхилення інфляції від цілі, якщо це не перешкоджатиме її поверненню до цільового діапазону.